Frequently bought together
Ciarra Wall-Mount Hood

| Brand | CIARRA |
| Carton Model | CBCB9102P-OW |
| Net Weight | 13.8kg |
| Main Colour | black |
| Cooker Hood Material | black painting |
| Product Dimensions (width X depth X height) | 900mm*395mm*548~1028mm |
| Installation height (adjustable) | 548mm - 1028mm |
| Exhaust outlet diameter | 150mm |
| Sound Power Level | 59dB(A) |
| Energy Efficiency Rating | A+++ |
| Fluid Dynamic Efficiency Class | A |
| Motor Power | 85W |
| Voltage/Frequency | 220V-240V/50Hz |
| Lighting (2 LED lights) | 2x1W |
| Lighting Efficiency class | D |
| Measured power consumption in off mode | 0.82W |
| Control | Sensor Touch+wifi+app |
| Power Step details | Step1: 251m³/h 44dB(A) Step2: 375m³/h Step3: 484m³/h 59dB(A) StepB: 636m³/h 63dB(A) |
| Warranty | 24 months |
CIARRA 90cm Smart Wall Mount Cooker Hood Wifi & Touch Control CBCB9102P-OW
| 1* Cooker hood |
| 1* Bag of screws |
| 1* Power plugs |
| 2* Chimney decorating tubes |
| 1* Exhaust Ducting Pipe |
| 2* Fixing plates for chimney |
| 1* hanging panel/wall bracket |
| 1* Manual |

