Frequently bought together
Ciarra integrated cooker hood

| Brand | CIARRA |
| Carton Model | CBCB6903 |
| Net Weight | 3.8kg |
| Main Colour | black |
| Cooker Hood Material | black painting |
| Product Dimensions (width X depth X height) | 596mm*440mm*85mm |
| Exhaust outlet diameter | 120mm |
| Sound Power Level | 62dB(A) |
| Energy Efficiency Rating | C |
| Fluid Dynamic Efficiency Class | E |
| Power | 80W |
| Voltage/Frequency | 220V-240V/50Hz |
| Lighting | 1x1.5W |
| Lighting Efficiency class | A |
| Measured power consumption in off mode | 0 |
| Control | Push Button |
| Power Step details | Step1: 105m³/h 51dB(A) Step2: 140m³/h Step3: 154m³/h 62dB(A) |
| Warranty | 24 months |
Ciarra integrated cooker hood comes with the following items in the box:
| 1 × Slim Cooker Hoodhood |
| 1 × Bag Of Screws |
| 1 × Plastic Outlet Cap |
| 2 × Power Plug (Uk & Eu) |
| 1 × Manual |

