Frequently bought together

Ciarra angled wall mounted cooker hood

| Brand | CIARRA |
| Model | CBCS6765B |
| Net Weight | 8.2 kg |
| Main Color | White |
| Hood Material | stainless steel and glass |
| Product Dimensions | 595mm*305mm*633~900mm |
| Height (Adjustable) | 633~900mm |
| Exhaust Outlet Diameter | 150 mm |
| Sound Power Level | 64dB(A) |
| Energy Efficiency Rating | A+ |
| Fluid Dynamic Efficiency Class | A |
| Motor Power | 85 W |
| Voltage/Frequency | 220V-240V/50Hz |
| Lamp Power | 1 x 1.5 W |
| Lighting Efficiency Class | A |
| Power Consumption in Off Mode | 0.39 W |
| Control | Sensor Touch |
| Power Level Details | Level 1: 331m³/h 55dB(A) Level 2: 431m³/h 61dB(A) Level 3: 545m³/h 64dB(A) |
| Warranty | 24 months |
Ciarra angled wall mounted cooker hood comes with the following items in the box:
| 1 × White Angled Cooker Hood |
| 1 × Manual Book |
| 1 × Bag Of Screws |
| 2 × Decorating Tubes For Chimney |
| 1 × Aluminum Exhaust Ducting Pipe |
| 2 × Fixing Plates For Chimney |
| 1 × Hanging Panel/Wall Bracket |
| 2 × Carbon Filters |

