Frequently bought together

Ciarra angled wall mounted cooker hood

| Brand | CIARRA |
| Carton Model | CBCB6765C |
| Net Weight | 6.9kg |
| Main Colour | Black |
| Cooker Hood Material | black painting |
| Product Dimensions (width X depth X height) | 595*305*633~900mm |
| Installation height (adjustable) | 635*410*370mm |
| Height(adjustable) | 633~900mm |
| Sound Power Level | 65dB(A) |
| Energy Efficiency Rating | A+ |
| Fluid Dynamic Efficiency Class | A |
| Motor Power | 85W |
| Voltage/Frequency | 220-240V/50Hz |
| Lighting | 1x1W |
| Lighting Efficiency class | B |
| Measured power consumption in off mode | 0.38W |
| Control | Sensor Touch |
| Power Step details | Step1: 329m³/h 55dB(A) Step2: 429m³/h 61dB(A) Step3: 536m³/h 65dB(A) |
| Warranty | 24 months |
Ciarra angled wall mounted cooker hood comes with the following items in the box:
| 1 × White Angled Cooker Hood |
| 1 × Manual Book |
| 1 × Bag Of Screws |
| 2 × Decorating Tubes For Chimney |
| 1 × Aluminum Exhaust Ducting Pipe |
| 2 × Fixing Plates For Chimney |
| 1 × Hanging Panel/Wall Bracket |
| 2 × Carbon Filters |

