Frequently bought together
Ciarra pull out cooker hood

| Brand | CIARRA |
| Carton Model | CBCS6909A |
| Net Weight | 5kg |
| Main Colour | silver&gray |
| Cooker Hood Material | gray painting |
| Product Dimensions | 599mm*298~453mm*200mm |
| Package Dimensions | 650mm*290mm*355mm |
| Sound Power Level | 64dB(A) |
| Energy Efficiency Rating | A+ |
| Fluid Dynamic Efficiency Class | A |
| Voltage/Frequency | 220V-240V/50Hz |
| Power | 86W |
| Motor power | 85W |
| Lamp Power | 1x1W |
| Lighting Efficiency class | A |
| Control | Sensor Touch |
| Power Step details | Step1: 337m³/h 54dB(A) Step2: 441m³/h 59dB(A) Step3: 551m³/h 64dB(A) |
| Warranty | 24 months |
Ciarra pull out cooker hood comes with the following items in the box:
| 1 × Cooker Hood |
| 1 × Bag Of Screws |
| 1 × Plug |
| 1 × Aluminum Exhaust Ducting Pipe |
| 1 × Hanging Panel/Wall Bracket |
| 2 × Carbon Filters |
| 1 × Manual |


