Frequently bought together
Ciarra angled cooker hood

| Brand | CIARRA |
| Carton Model | CBCG6736H-G |
| Net Weight | 11.2kg |
| Main Colour | Black |
| Cooker Hood Material | black painting&glass |
| Product Dimensions | 595mm*400mm*745~1125mm |
| Height(adjustable) | 745~1125mm |
| Exhaust outlet diameter | 150mm |
| Sound Power Level | 58dB(A) |
| Energy Efficiency Rating | A+++ |
| Fluid Dynamic Efficiency Class | A |
| Motor Power | 85W |
| Voltage/Frequency | 220V-240V/50Hz |
| Lamp Power | 1X1W |
| Lighting Efficiency class | C |
| Measured power consumption in off mode | 0.93W |
| Control | Sensor Touch+wifi+app |
| Power Step details | Step1:242m³/h 44dB(A) Step2:353m³/h Step3:472m³/h 58dB(A) Step4:623m³/h 62dB(A) |
| Warranty | 24 months |
Ciarra Wall-Mount Hood comes with the following items in the box:
| 1* Cooker hood |
| 1* Manual book |
| 2*Carbon Filters |
| 1* Bag of screws |
| 1* Wall bracket |
| 1* Aluminum Foil Exhaust Pipe |
| 1* Power Plug |
| 2* Decorating tubes for Chimney |
| 2* Fixing plates for chimney |

